Samoliv pod - Spektroliv samoliv pod

Glavna zastita indutrijskih podova su Samoliv ili Samorazlivajuci podovi na bazi epoksida ili ponekad poliuretana.
U ponudi "Spektar" nalaze se epoksidni Samoliv podovi otporni na citav niz agresija kao sto su: kiseline, soli, secer, ulja, benzin, krv i druge agresije. Zato su ovi podovi dobri za zastitu u mlekarama, hladnjacama, mesarama, industrijskim halama za najveca hemijska i mehanicka opterecenja. U kombinaciji sa mrezom bakarnih traka i konduktivnog (elektroprovodljivog ) prajmera radimo i Antistatik podove gde je punioc grafit ili aluminijumski prah.Takvi podovi su potrebni svugde gde treba da se odvede staticki elektricitet da ne dodje do stvaranja varnice i paljenja hale.
Svi Samoliv podovi se nanose preko pripremljene betonske povrsine koja se sastoji u sledecem:
-Povrsinsko brusenje da se skinu labilno vezane cestice i malo poravnala povrsina,i usisavanje stvorene prasine.
-Prajmerisanje do zasicenja podloge.
-Gletovanje manjih i vecih rupa i dilatacionih fugni,a nekada i gletovanje cele povrsine.
-Izlivanje Samoliv poda i njegova obrada "jez" valjcima.
Debljina poda treba da bude od 3-5mm,ali se zbog cene kostanja u zadnje vreme rade i debljine od 1,5-2,5mm sto i nije standardna debljina samoliv poda.
Prakticno se traze sve nijanse samoliv poda ali treba biti oprezan i nijanse svesti na pet-sest standardnih uglavnom dobijenih sa gvozdje oksidnim pigmentima jer kvarcni pesak moze druge nijanse da ucini nehomogenim pa se ne dobije homogena nijansa po povrsini poda,na sta moze da utice i nedovoljna kolicina pigmenata u formulaciji.
Samoliv podovi podlezu normama HACCP standarda pa su obavezni u prostorijama gde se proizvode i koriste zivotne namirnice,kao sto su pekare,mlekare,klanice i sl.

Prajmeri (penetrati) su rastvori smola sa odgovarajucim ocvrscivacima i imaju ulogu da betonske kosuljice i armirane betone ojacaju penetrirajuci u povrsinu betona i tako ga pripreme za sledece slojeve premaza ili samoliv poda.Delimicno ostaju na povrsini pa beton izgleda kao da je pokvasen.Ukoliko na povrsini ostaju suva polja to znaci da je beton porozan i da nije zasicen penetratom,te se nanosenje mora ponoviti.Prajmeri su najcesce suvi za 10-24 sata,kada sledi nanosenje sledeceg materijala.U zavisnosti od potreba i sistema nanosenja mozemo ih podeliti na:Polimerne,Poliuretanske,Epoksidne,itd.Epoksidni i poliuretanski su dvokomponentni,tj.sa ocvrscivacem,dok su neki jednokomponentni.U zavisnosti od sistema koji se nanosi na beton vazan parametar je procenat vlage u betonu pa se on krece od 3% za poliuretane do 5% za epokside.Ukoliko je taj procenat veci ili je beton star manje od mesec dana tada se koriste specijalni prajmeri koji mogu da izoluju vlagu,odnosno da je raspodele na veliku povrsinu sto nece dovesti do odlepljivanja premaza ili samoliv poda.

v
v
v
v
v
v
v
v
v
v
v
v
v
v
Obrada-samioliv-poda-jez-valjkom
POPUNJAVANJE-RUPA-I-PUKOTINA
Pokusaj-da-se-sanira-ispucala-kosuljica-pre-nanosenja-epoksida
brusenje-sanacije-dilatacije-da-se-svede-u-ravan-poda
fgallery1-
fgallery1-
fgallery1-
fgallery1-
fgallery2-
fgallery2-
fgallery2-
fgallery2-
izgled-epoksidnog-samorazlivajuceg-poda-
izgled-epoksidnog-samorazlivajuceg-poda
nanosenje-epoksidnog-premaza-u-bazenu
nanosenje-samoliv-poda
nanosenje-samoliv-poda
nanosenje-samoliv-poda
nanosenje-samoliv-poda
olmo-masa
pravljenje-svetlo-plavog-epoksidnog-premaza
s
s
s
s
s
s
samoliv
samoliv
samoliv
sl
sl
sl
sl
sl
sl
sl
sl
zatvaranje-dilatacionih-fugni-i-pukotina